sport i školstvo

ŽENSKI RUKOMETNI KLUB VRBOVSKO: Godinu započeli nizom utakmica i brojnim pobjedama

ŽRK VRBOVSKO

VRBOVSKO – Iako je tek početak godine iza vrbovščanskih rukometašica već je niz odigranih utakmica u više natjecanja. O natjecanjima i ostvarenim rezultatima kao i o utakmicama koje ih očekuju u idućem razdoblju razgovarali smo s trenerom RK Vrbovsko Kristijanom Jardasom.

Djevojke rođene 2000. i mlađe već su odigrale četiri utakmice

Kategorija djevojčica RK Vrbovsko u županijskoj ligi za djevojke rođene 2000.g. i mlađe već su odigrale četiri utakmice, sve u Centru Zamet u Rijeci. Tako su početkom veljače djevojčice RK Vrbovsko slavile protive ekipe “Senie” iz Senja s rezultatom 22:19. Isti dan odigrale su još jednu utakmicu koju su izgubile od ekipe “Zamet 2” 23:17, jer ističe njihov trener Jardas, nisu nastupile u najjačem sastavu. Zbog izostanka bolesnih igračica u toj utakmici nismo se mogli ravnopravno boriti s drugoplasiranom ekipom Zameta.

Djevojčice RK Vrbovsko imati će priliku osvojiti treće mjesto

Sredinom veljače odigrale su utakmicu s liderom prvenstva, ekipom “Zamet 1”, koju su izgubile s rezultatom 21:11 no i dobile ekipu “Liburnija” Opatija sa 19:17. Zamećanke su ovu sezonu bile bolja ekipa u obje utakmice i zasluženo će osvojiti naslov prvaka županije u ovom uzrastu, kaže Jardas te ističe da će u slijedeće četiri utakmice, od kojih će se dvije odigrati u Vrbovskom, djevojčice RK Vrbovsko imati priliku osvojiti treće mjesto i tako nastaviti niz uspjeha, budući su u protekle dvije sezone koliko nastupaju bile treće odnosno druge.

Turnir na kojem ih očekuje 12 utakmica već je započeo

U kategoriji 1999.g. i mlađe, naše djevojke i ove sezone igraju Turnir 4 Grada a ove godine to su Ogulin, Ozalj, Senj i Vrbovsko. Turnir na kojem ih očekuje 12 utakmica već je započeo i to utakmicom odigranom u vrbovščanskoj Školskoj sportskoj dvorani gdje je RK Vrbovsko slavio pobjedu nad ekipom “Senia” a koju su djevojke pobijedile rezultatom 24:20, kaže Jardas te dodaje da je ekipa u toj kategoriji, u prijateljskoj utakmici sa odličnom igrom nadigrala protivnice iz Ogulina rezultatom 22:9.

Uvjerljivo pobjedile Crikvenicu, Rab i Opatiju

Isto tako djevojke su igrale i Županijsko školsko prvenstvo na kojem su uvjerljivo pobijedile ekipe Crikvenicu 22:9, Rab 22:5 te Opatiju 10:0 (zbog nedolaska Opatije). Jedina utakmica koju su izgubile je od škole Novi Vinodolski rezultatom 19:15, čime su se izborile za polufinale gdje se imaju priliku i plasirati na međužupanijsko natjecanje koje vodi na završnicu Državnog natjecanja školskih sportskih društava, ističe Jardas.

U zadnje dvije minute naše djevojke odlučuju pobjednika dvama pogodcima i čvrstom igrom u obrani

Uz kategorije djevojčica i djevojaka tu je i seniorska ekipa RK Vrbovsko koja je već počela drugi dio natjecanja. U prvoj su utakmici, kaže Jardas, izgubile od vodeće ekipe lige “Rudar” iz Labina koje su inače jedina neporažena ekipa 3. HRL zapad i kandidat za 2. HRL. U drugoj utakmici proljetnog dijela naše su djevojke prošle subote kod domaćina “Rab” teško izborile vrijednu gostujuću pobjedu rezultatom 22:20 a pobjeda je slađa jer su, ističe Jardas, Rabljanke trećeplasirana ekipa lige. Naše rukometašice su vodile cijelo prvo poluvrijeme koje je završilo s 3 gola razlike u našu korist. U drugom poluvremenu Rabljanke zahvaljujući seriji naših pogrešaka u napadu i obrani hvataju priključak, te se cijelo 2 poluvrijeme igra izjednačeno. Tek u zadnje dvije minute naše djevojke odlučuju pobjednika dvama pogodcima i čvrstom igrom u obrani, objašnjava Jardas prenoseći atmosferu te napete utakmice na kojoj su nastupile Ena Salopek, Barbara Mance, Tanja Vrbanac 3, Mirna Mrvoš, Aleksandra Stjepanović, Lea Hibler 1, Patricia Marijanović 6, Dora Paulić 11, Marija Majetić, Klara Abramović, Lucia Lesac 1 i Ivona Krajačić. Već ovaj vikend na rasporedu je utakmica koju će RK Vrbovsko igrati na svom terenu u Školskoj sportskoj dvorani a dolaze im gošće iz Pazina.

AUTOR: Gorske novosti