sport i školstvo

NA ZAVRŠNOM PRVENSTVU OSNOVNIH ŠKOLA HRVATSKE: Vrbovščanske šahistice osvojile naslov viceprvakinja

Učenice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko, viceprvakinje Hravtske: Arijana Burić, Dorotea Žuteg, Leona Krajačić, Magdalena Osojnički, Jasna Obajdin

 

 Učenice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko, viceprvakinje Hravtske: Arijana Burić, Dorotea Žuteg, Leona Krajačić, Magdalena Osojnički, Jasna Obajdin

Učenice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko, viceprvakinje Hrvatske: Arijana Burić, Dorotea Žuteg, Leona Krajačić, Magdalena Osojnički, Jasna Obajdin

 

VRBOVSKO – Na Završnom prvenstvu osnovnih škola Hrvatske, vrbovščanske šahistice, učenice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića osvojile su naslov viceprvakinja. Do još jednog uspjeha školskog šaha dovela je ekipa u sastavu Magdalena Osojnički, Dorotea Žuteg, Leona Krajačić, Jasna Obajdin i Arijana Burić. Drugo mjesto na državnoj razini izvojevale su pobjedama protiv OŠ Rovišće 4:0, OŠ Blato 4:0, OŠ Kralj Tomislav Našice 2,5:1,5 i OŠ Štrigova 3:1. Jedini poraz vrbovščanskim šahisticama nanijele su prvakinje Hrvatske učenice OŠ Gustav Krklec iz Zagreba 1:3. Na usponu do državnog ranga šahistice vrbovščanske osnovne škole morale su proći tri kvalifikacijska turnira. Na prvom turniru kvalifikacije prvenstva osnovnih škola Primorsko-goranske županije vrbovščanska školska ekipa šahistica osvojila je 1. mjesto i plasirala se u finale prvenstva PGŽ-e. U konkurenciji šest prvoplasiranih ekipa s kvalifikacija vrbovščanske šahistice osvojile su i tu 1. mjesto i kao najbolja ekipa jedine ostvarila pravo odlaska na Poluzavršnicu državnog prvenstva osnovnih škola. To je bio treći i najvažniji turnir na kojem su nastupile pobjednice Istarske, Karlovačke i Primorsko-goranske županije a gdje je vrbovščanska ekipa ponovno bila 1. i tako jedina ostvarila plasman na državno prvenstvo sa kojeg su se vratile sa naslovom viceprvakinja. U dosadašnjih 17 nastupa na prvenstvima osnovnih škola Hrvatske vrbovščanski školski šahovski klub osvojio je 9 zlata, 5 srebra, 1 broncu i dva četvrta mjesta od toga su učenice kroz 12 prvenstava nositeljice 7 zlata, 4 srebra i 1 bronce a učenici su u 5 nastupa osvojili 2 zlata, 1 srebro i 2 četvrta mjesta.


AUTOR: Gorske novosti
FOTO: Facebook.com

4 comments on “NA ZAVRŠNOM PRVENSTVU OSNOVNIH ŠKOLA HRVATSKE: Vrbovščanske šahistice osvojile naslov viceprvakinja

 1. Željko

  bravo96 javi se, javi se, javi se……………….

 2. bravo96

  Čestitke mladim šahisticama i voditelju! Ponovi lijep uspijeh! To je dokaz da se i sa vlstitim mladim snagama može uspjeti!!!
  Zadovoljan Željko?

  • Željko Mitrović

   Hvala na čestitki ako je iskrena ? „Ponovi lijep uspijeh!“ ovo su tvoje riječi iz komentara, nisam shvatio dali si to mislio kao ponovni uspjeh ili izazov da ponovimo uspjeh, samo da ti kažem da se ne pišeš „uspijeh“. O šahu ćeš još puno puta čitati u Gorskim novostima. Mislim da mi ti ne trebaš dijeliti savjete s kojim snagama će klub uspjeti, što se tiče toga šahovski klub uvijek ima svoje snage i ostvaruje odlične rezultate. Žalosno bi bilo da nakon 20 godina rada u šahu slušam neke s ulice.
   Ako od 2008. godine nisi čuo za Enu Cvitan o kojoj smo pisali kada je bila prvakinja Hrvatske do 7 godina, 2009. kada je bila prvakinja Hrvatske do 8 godina, 2010. godine kada je bila prvakinja Hrvatske do 9 godina, 2011. godine kada je bila treća u Hrvatskoj do 11 godina, 2012. godine kada je bila prvakinja Hrvatske do 11 godina i 2014. godine kada je bila prvakinja Hrvatske do 13 godina to je tvoj problem. Također je žalosno ako od 2010. nisi čuo za Petru Jugović koja je članica našeg kluba i osvajala odličja na kadetskim prvenstvima PGŽ i sudjelovala u ekipama koje su osvajale odličja na državnom nivou.
   Ovo je samo pokazatelj rada našeg kluba kada roditelji iz drugih mjesta dovode djecu dva puta tjedno na treninge u Vrbovsko.
   Čudi me da te to već toliko godina nije smetalo, a sad od jednom vidi čuda.
   Zar je to zavist za naše priznanje koje smo dobili od Zajednice sportova Primorsko-goranske županije?

   Sada da se ja osvrnem na tvoj komentar u članku “ZA OSTVARENE REZULTATE U PROŠLOJ GODINI: Šahovski klub Goran Vrbovsko dobio posebno priznanje Zajednice sportova Primorsko-goranske županije”, mislim da je suvišan jer očito slabo pratiš šah. Molio bi te da pogledaš sastave u drugim sportovima, dali tamo znaš sve koji igraju, dali ti klubovi daju svoje rezultate na Gorske novosti? Neki samo pozivaju na utakmice a rezultata nigdje.
   Što se tiče trenera u našem klubu imaš zastarjelu informaciju od siječnja do lipnja 2014. godine, kada je kod nas radio Hrvoje Jurković, to znaš ali ne mogu vjerovati kako nisi čuo da od srpnja 2014. kadete i kadetkinje ponovo trenira moja malenkost ponedjeljkom, utorkom i četvrtkom bez NAKNADE, a ne kao u drugim sportovima, te da ih vodim na prvenstva i lige subotom i nedjeljom. Mislim da ti je bolje da se poklopiš po ušima i ne čačkaš mečku.

   E moj bravo96 zar te nije sram komentirati šahovski klub koji je već 20 godina u vrhu hrvatskog šaha, pogotovo u kadetskoj konkurenciji. Molim te reci mi ŠTO SI TI U SVOM ŽIVOTU NAPRAVIO ili smo znaš postavljati pitanja.
   Pravi si vrbovštan sve što je dobro treba kritizirati i uništiti.
   Molim te budi hrabar pa komentiraj PUNIM IMENOM ILI PREZIMENOM, da ljudi znaju tko tako kritizira, pa da prosude dali tvoja pitanja nešto vrijede ili su suvišna.

   Kada ti budeš imao rezultate kao šahovski klub molim te JAVI SE, samo da znaš šahovski klub je od 1995. godine ostvario slijedeće:

   – na kadetskim i juniorskim prvenstvima županije osvojeno je 97 medalja od toga 44 zlata, 29 srebra i 24 bronce

   – na kadetskim i juniorskim prvenstvima Hrvatske osvojeno je 36 medalja od toga 15 zlata, 13 srebra i 8 bronci

   – na Europskim i Svjetskim prvenstvima imao 21 nastupa od toga 10 na Svjetskim i 11 na Europskim prvenstvima, na koje su se naši igraći plasirali na prvenstvima Hrvatske

   – U devet finala Kadetske lige Hrvatske u kojima smo nastupili 2005., 2007., 2008., 2009., 2010, 2011., 2012., 2013. i 2014. godine osvojili smo tri puta 1. mjesto, jednom 2. mjesto, tri puta 3. mjesto i dvaput 4. mjesto,

   – u 1. hrvatskoj juniorskoj ligi igrali smo 2006., 2007. i 2008. godine, najbolji rezultat bio je 2006. godine kada smo osvojili 3. mjesto,

   – u 1. hrvatskoj ženskoj seniorskoj ligi igrali smo 2007., 2008., 2009., 2012., 2013. i 2014. godine, najbolji rezultat smo ostvarili 2013. godine kada smo bili viceprvaci Hrvatske,

   – na prvenstvima Hrvatske osnovnih škola nastupali smo 2000., 2001., 2002., 2003., 2004., 2005., 2006., 2007., 2008., 2009., 2010, 2011., 2014. i 2015. te osvojili 9 zlata, 5 srebra i 1 broncu

   Ovo ti je samo dio odgovora na tvoje postavljeno pitanja iz prošlog članka o šahu, kada nisi znao za što se troši novac.

   Bolje bi ti bilo da se pitaš zašto se daje novac u neke druge sportove.

   Pozdravljam bravo96 i nadam se da ćeš i ti jednog dana moći napisati ovakav članak o klubu koji ti vodiš, ili možda samo sjediš kući uz računalo i postavljaš pitanja i pišeš kritike ili što je još gore ideš po kafićima i vodiš sportsku politiku.

   Takvih ima najviše, STVORI NEŠTO !

 3. Mladen Marušić

  Pozdrav g. Mitrović,

  Čestitke iz Zagreba. Kao i pozdravi iz moje zbornice od kolega. Pričao sam u zbornici kako se ne mora raditi u Zagrebu a da se postignu ovakvi uspjesi sa učenicima kakve Vi postižete. Naravno za to je potrebno beskrajno puno ljubavi i entuzijazma i vjere u to što se radi. U demografskoj katastrofi u Hrvatskoj i Gorskom kotaru pravo je čudo postići takve rezultate a imati na raspolaganju mali broj djece. Pozdravite tatu. Puno me je u životu zadužio. Također i sestru. Vaše majke rado se sjetim. Srdačan pozdrav,
  Mladen Marušič
  P.S Oprostite na smajliču. Ne mogu ga promjeniti, a ovaj je neprimjeren.

Komentari su isključeni.