grupna slika

Šahisti ŠK Goran Vrbovsko

VRBOVSKO – Sa Prvenstva primorsko-goranske županije do 15 godina vrbovščanski šahisti ŠK Goran vratili su se sa novim medaljama. Najbolji su bili Dorotea Žuteg i Roko Kasun koji su u jakoj muškoj i ženskoj konkurenciji osvojili naslov prvaka. S medaljom se okitila i Melani Mahnik osvojivši broncu dok je  Magdaleni Osojnički koja je u zadnjem kolu izgubila partiju izmakla srebrna medalja. Dok su stariji šahisti imali berbu medalja oni najmlađi iskusili su svoje prvo službeno takmičenje. Vatreno krštenje imali su sedam kadetkinja i četiri kadeta na Prvenstvu Primorsko-goranske županije do 9 godina održanom jučer u Ravnoj Gori. Najbolja je bila Lea Hlavač koja je osvojila 4. mjesto, Saša Mamula bila je 8., Vanessa Salkanović 9., Iris Antić Filipović 11., Lori Kesić 12., Anais Ivanković 13. a Vita Kasun zauzela je 14. mjesto. Kod kadeta po prvi puta su nastupili Antonio Eskić 10. mjesto, Armando Salkanović 11., Ivan Krajačić 14. i Matija Vrbanac 15. mjesto. Do sada su održana prvenstva Primorsko-goranske županije do 9, 13 i 15 godina a vrbovščanski šahisti osvojili su 5 medalja, 2 zlata, 2 srebra i 1 broncu.