S lijeva na desno: Vesna Musulin (Hrvatska), Slavica Grgurić Pajnić (Hrvatska), Mparaki Theodora (Grčka)

DELNICE – Goranska sportašica, hrvatska reprezentativka Slavica Grgurić Pajnić uspješna je bila na  prvenstvu Balkana u dvorani za veteranske atletičare i atletičarke. U svojoj kategoriji, u kojoj su još nastupile reprezentativke iz Srbije i Grčke, Grgurić Pajnić osvojila je zlatnu medalju i naslov prvakinje Balkana u bacanju kugle W 60 plus. Natjecanje je u organizaciji Atletske federacije Srbije, održano u atletskoj dvorani Banjica u Beogradu u sklopu Europskog prvenstva za atletičare na kojem je za reprezentaciju Hrvatske nastupilo 28 atletičara  koji su osvojili 31 medalju – 11 zlatnih, 12 srebrnih i 7 brončanih. Najbolja reprezentacija prvenstva bila je Grčka, druga je Srbija a treća Slovenija. Nakon Balkanskog prvenstva uspješnu goransku veteranku u atletici Grgurić Pajnić očekuju nova natjecanja među kojima europsko prvenstvo u Madridu, zimsko prvenstvo Slovenije na otvorenom u dugim bacanjima u Ljubljani te otvoreno prvenstvo Slovenije u bacačkom petoboju.

AUTOR: Gorske novosti