Slavica Grgurić Pajnić

DELNICE – Na 23. otvorenom atletskom prvenstvu Hrvatske svoj veteranski nastup za AK Kvarner iz Rijeke atletičarka iz Delnica, Slavica Grgurić Pajnić završila je kao trostruka prevakinja Hrvatske za 2019.godinu osvojivši tri  zlatne medalje i to u bacanju kugle, koplja i diska.  Natjecanje je zbog renoviranja stadiona Mladost u Zagrebu, održano u Rijeci na stadionu Kantrida gdje je ukupno nastupilo 45 klubova iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Austrije, Njemačke i Hrvatske sa 116 natjecatelja u svim disciplinama i dobnim skupinama.  – Dakako da veseli svaki uspjeh sportaša ostvaren na nekom natjecanju. Mene posebno što je to bilo prvenstvo Hrvatske, posebno što mogu u veteranskoj kategoriji, zahvaljujući formi i zdravlju i u ovako težim uvjetima, velika vrućina, odraditi i završiti svoj nastup uspješno, prokomentirala je Grgurić Pajnić kojoj je ostvareni rezultat kao i prethodni sa Otvorenog prvenstva Slovenije održanog u Domžalama, izlučno za izbor ulaska u reprezentaciju  RH za natjecanja koja slijede (Šesteroboj nacija u Mađarskoj, Evropsko prvenstvo u Veneciji i Balkansko prvenstvo u Rumunjskoj).  Uz trostruko prvo mjesto Slavici Grgurić Pajnić  na proglašenju u Rijeci uručena joj je  i zlatna medalja za bacački petoboj iz Ptuja gdje je održano Otvoreno prvenstvio Slovenije i Hrvatske u petoboju i bacačkom petoboju. U Ptuju je dobila zlatnu medalju osvojivši prvo mjesto  a to se boduje i za Hrvatski nastup pa je u bacačkom petoboju osvojila prvo mjesto i naslov prvakinje Hrvatske.

AUTOR: Gorske novosti