Dorotea uz medalje

VRBOVSKO – Nova velika nada Šahovskog kluba Goran Vrbovsko je mlada šahistica Dorotea Žuteg. Nakon osvojenog naslova prvakinje Primorsko-goranske županije na nedavnom natjecanju u Ravnoj Gori, Dorotea je nastupila na 9. Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za djevojčice do 8 godina u Zadru gdje je sa 5 bodova iz 6 kola osvojila naslov prvakinje Hrvatske do 8 godina. Na prvenstvu je, kaže voditelj kluba i trener Željko Mitrović bilo uzbudljivo radi toga što je Dorotea u predzadnjem kolu pobijedila svoju najveću konkurenticu za osvajanje naslova Magdalenu Muhu iz Zagreba, međutim u zadnjem kolu je izgubila od trećeplasirane Neomi Bedić iz Zadra. Nakon odigranog prvenstva Dorotea i Magdalena imale su isti broj bodova ali je Dorotea po dodatnim kriterijima osvojila prvo mjesto. Dorotei je ovo drugo prvenstvo Hrvatske a do sada je nastupila na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske do 9 godina u Šibeniku gdje je osvojila 9. mjesto. U nizu svojih ovogodišnjih nastupa Dorotea je 1. mjesto osvojila u 1. krugu, finalu i regionalnom županijskom ekipnom prvenstvu osnovnih škola, zatim na ekipnom prvenstvu Hrvatske osnovnih škola te na pojedinačnom prvenstvu kadetkinja Primorsko-goranske županije.

AUTOR: Nensi Tatar