sport i školstvo

NASTAVLJAJU SE USPJEŠNI NASTUPI ŠAHISTA – Leona Krajačić i Roko Kasun na prvenstvu Hrvatske

VRBOVSKO – Na nedavno održanom 9. prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje do 8 godina boje Šahovskog kluba Goran Vrbovsko branili su mladi šahisti Leona Krajačić i Roko Kasun. Leona je osvojila je 5. mjesto s 5 osvojenih bodova iz osam partija. Prvog dana takmičenja ostvarila je pet pobijede, pritom pobijedivši i državnu prvakinju od osam godina međutim drugi dan nije bio njezin. Roko je osvojio 7. mjesto s 5,5 bodova iz devet partija u konkurenciji trideset kadeta. U konkurenciji kadetkinja do 8 godina Leona je bila treća kao i Roko u konkurenciji do 7 godina. Uz šahiste vrbovščanskog Gorana na Prvenstvu Hrvatske Primorsko-goransku županiju predstavljali su Zvonimir Vujić iz ŠK Rječina koji je osvojio 11. mjesto s 5 bodova te iz Šahovske škole Delnice Matija Sabalić (13. mjesto s 5 bodova) i Grga Štimac (23. mjesto s 3 boda).

AUTOR: Gorske novosti