sport i školstvo

SJAJAN NASTUP OGULINSKIH TAEKWONDOISTA: Na 15. Korčula openu osvojili pregršt medalja

Zlato za Vanessu Bosilj

OGULIN – Nizu do sada osvojenih trofeja mladi i uspješni sportaši Taekwondo kluba Ogulin pridružili su još novih medalja. Sjajan nastup ogulinski  taekwondo borci imali su na međunarodnom turniru 15. Korčula open 2014. koji je u organizaciji TKD Forteca Korčula održan krajem prošlog mjeseca. Mladi Ogulinci na tom dvodnevnom turniru koji je okupio 286 natjecatelja iz 9 država ovjenčali su se sa 2 zlatne, 4 srebrne i 1 brončanom medaljom a u ukupnom poretku od 21 kluba, njihov klub TKD Ogulin zauzeo je 7 mjesto. Zlatne medalje u disciplini sportska borba osvojile su Patricia Šprajc (u kategoriji -30 kg.) i Vanessa Bosilj (-24 kg.) koja je osvojila i srebro u disciplini kick. Uz Vanessu srebrnim medaljama okitili su se i Monika Jakšić (-40 kg.), Josip Paušić (-41kg.) i Denis Ivošević (-33 kg.) a svo troje to su osvojili u disciplini sportska borba. Brončanu medalju osvojila je Ana Kučinić u kategoriji do 51 kg također u disciplini sportska borba.

Nakon uspješnog natjecanja i ljetnih priprema za sljedeću sezonu u ljetnom kampu na Korčuli, TKD Ogulin s početkom ovog mjeseca krenuo je sa redovnim radom a  već u listopadu ogulinske taekwondo borce očekuje prvi nastup na velikom turniru u Karlovcu Hallelujah Cup-World Taekwondo Championship.

AUTOR: Gorske novosti