patricija urbanc, vedran i nikola boban

Hrvatski sanjkaši Patricija Urbanc, Vedran i Nikola Boban

DELNICE – Nakon prve utrke svjetskog kupa u sanjkanju na prirodnim stazama u austrijskom Kühtaiu, delnička sanjkašica Patricija Urbanc odvozila je i drugu utrku u Seiser Almu u talijanskim Alpama, u kojoj je ponovno osvojila 16. mjesto i upisala novih 25 bodova. Nakon te dvije utrke u ukupnom poretku za svjetski kup Patricija je skupila 53 boda te, kako ističe, s nestrpljenjem očekuje iduće nastupe. U drugoj utrci Hrvatska je nastupila u kompletnom sastavu koji uz Patriciju čine i dva splitska sanjkaša, braća Boban – Vedran i Nikola. Vedran Boban zauzeo je 39, dok je Nikola natjecanje završio na 47 mjestu a koji su uz uspješniju Patriciju hrabrim i sigurnim vožnjama ostavili više nego dobar dojam i osigurali si kontinuitet nastupanja. Inače mjesto na kojme je održana druga utrka Seiser Alm najveća je alpska livada na visokoj nadmorskoj visini smještena u planinskom lancu Dolomita i kao takva glavna turistička atrakcija, osobito za skijanje i planinarenje i sa vrlo atrkativnom natjecateljska staza koja nudi priliku gledateljima da prate natjecatelje pogledom od starta do cilja, što i nije česti slučaj u sanjkaškom sportu. Nakon Italije hrvatske sanjkaše očekuju novi nastupi, već idući vikend na rasporedu je druga po redu utrka seniorskog svjetskog kupa koja će se, ako vrijemenski uvijeti dopuste, održati u St. Sebastianu.

AUTOR: Gorske novosti