sport i školstvo

I OVE GODINE ZAHVALJUJUĆI ŽUPANIJSKIM ULAGANJIMA: Goranski sportski centar ostaje glavni nositelj razvoja sportsko-rekreativnih sadržaja u Gorskom kotaru


Sportska dvorana u Delnicama

GORSKI KOTAR – Za Goranski sportski centar, ove godine Primorsko-goranska županija u svom proračunu osigurala je 3.750.000 kuna. Sredstva su to za održavanje objekata prvenstveno u Delnicama kao i Platku kojim upravlja GSC kao trgovačko društvo u većinskom vlasništvu PGŽ. Budući da GSC iz vlastitih prihoda ostvaruje tek polovicu sredstava potrebnih za njihovo održavanje a na godišnjoj razini to je iznos od oko 7 milijuna kuna, preostalu polovicu financira Županija iz svog proračuna, istaknuo je župan Zlatko Komadina na današnjoj konferenciji za novinare prilikom predstavljanja prijedloga programa održavanja sportskih objekata u Gorskom kotaru od posebnog interesa za PGŽ. Obogaćivanjem ponude novim sadržajima, kao i stalnim podizanjem razine kvalitete Goranski sportski centar je vremenom postao glavni nositelj razvoja sportsko-rekreativnih sadržaja u Gorskom kotaru. Međutim, bez sredstava Županije ne bi bilo novca ni za rad klizališta, sportske dvorane i bazena, stadiona, teniskih terena i kuglane u Delnicama, rekao je župan.

AUTOR. Gorske novsosti

FOTO: gsc, Ilustracija

9 comments on “I OVE GODINE ZAHVALJUJUĆI ŽUPANIJSKIM ULAGANJIMA: Goranski sportski centar ostaje glavni nositelj razvoja sportsko-rekreativnih sadržaja u Gorskom kotaru

 1. Antimon

  sportska aktivnost je jako važna i zamislite naša županija to zna, jer u zdravom tijelu je i zdrav duh, da je naša županija stigla u Egipat na vrijeme i naši rukometaši bi sigurno išli dalje. 3.750.000 kn naših para opet ravnomjerno raspoređeno. STRAŠNO

 2. Zvonko

  Taj ”GSC” totalno promašena, kako to nazvati, investicija. Nekome se snilo….Neka daju u Mrkopalj 100-200 tisuća kn, da ljudi koji stvarno imaju volju da nešto naprave za taj nesretni Gorski kotar, imaju neku kunu u džepu i barem za gorivo za ratrak. Ne možeš čovjek vjerovati koja se nepravda stvara.

 3. M r k o p a lj a c

  Živim U Mrkoplju, kolijevki skijanja Republike Hrvatske, i mogu reći da i ove godine zahvaljujući Županijskim ulaganjima Gorskom kotaru N U L A kuna. Ili je možda Gorskom kotaru dovoljno da se objave ovakvi “perfidni” članci “bez sredstava Županije ne bi bilo novca za rad …………………….”, odvojite ili izdvojite Platak iz Goranskog sportskog centra, što Platak znači za Gorski kotar i zašto je pod Goranskim sportskim centrom i pokažite kolika su ulaganja u skijalište na Platku. Što u Gorskom kotaru nije “Čelimbaša” i druga skijališta. Čabru, Fužinama, Lokvama, Ravnoj Gori, Mrkoplju, Brod Moravicama ne treba ništa. Vrbovsko namjerno ne spominjem jer oni “vjerojatno” preko “svog” dožupana dobiju značajna srestva od PGŽ. Naš načelnik gospodin Brozović je ukazao na odnos Županije prema Mrkoplju zašto šute ostali gradonačelnici i načelnici. Možda je kralj Aleksandar, a da ne govorim o Austro-ugarskoj, uložili više sredstava u Gorski kotar od naše županije ili barem nisu davali krive podatke miješali kruške i jabuke, govorili ljudima dobili ste ovo i ono,”zahvaljujući nama ne bi bilo…………..” to izgleda vide samo oni. I zahvaljujući njima i njihovim ulagianjima Gorski kotar nema puno toga. Hvala bogu da olaze izbori i vjerujem da će ljudi u Gorskom kotaru reći D O S T A, onima, koji im godinama govore dobili ste ono i ovo, a to vide samo oni. Ljudi moji stvarno su “PREDUGO” tu.

 4. Moravice Brod

  Baš me zanima što će reći ili da li će se javiti naš “VOLONTER” koji je u našem mjestu na vlasti već godinama. Koji je naše mjesto ili općinu pretvorio u spavaonicu i čekaonicu. Nemamo niti jedno radno mjesto,a o ostalim sadržajima da ne govorimo. Mislim da je “VOLONTER” jedan od onih koji godinama podržava sadašnjeg Župana, a Župan da je “VOLONTIRAO” svih ovih godina više bi napravio za Županiju a pogotovo za Gorski Kotar. Tipičan primjer velike koalicije HDZ -SDP. Čekomo našega “VOLONTERA” da se javi. Kod nas je “Tuga i buga”

 5. gubecmatijabeg

  S obzirom da je u koroni cijeli Gorski kotar definitivno prepoznat kao iznimno prihvatljiva destinacija, koja pruža mnogo a mogla bi pružiti još i više, ( da ne prodajemo samo zrak, kao na obali more) potrebno je i uložiti. Iskreno, pitam se, koliko će to turista pohrliti u sportsku dvoranu ili javne bazene u Delnice, kada to imaju i u Zagrebu ili Rijeci, Puli i sl. Turisti žele boraviti u prirodi, šetati po uređenim šetnicama uz rijeke ili jezera, na područjima kojima gospodari županija odnosno JU Priroda tome nije tako, naplaćuju lošu infrastrukturu i ne ulažu ama baš ništa, dokazano. I ovih nekoliko miliona kuna trebalo je RAVNOMJERNO rasporediti svim JLS-ovima a ne sakupljati glasove samo po Delnicama a Platak je već ionako stara priča isforsirana od PGŽ-a. Recite kada će na red doći ostali..Čabar, Mrkopalj, Vrbovsko, B. Moravice..ili njima nije potrebna potpora i neka i dalje ostanu zadnja rupa na svirali, a da imaju što ponuditi isto je dokazano.

 6. mačjansko jezero

  Župane primjenite ono vaše pravilo “SVIMA JEDNAKO”

 7. Dražen

  “Dobro pa su crveni u PGŽ-u dali i drugim gradovima i općinama u Gorskom kotaru koju KUNU”.Što drugovi misle poduzet sa ski centrom Rudnik Tršće koje već godinama ne radi a nalazi se daleko u Gorskom kotaru i u njemu žive Gorani..bitno da su sebi Platak uredili da Primorci imaju gdje skijati,a nas ko hebe..bitno da se zove Goranski sportski centar..za koga drugovi??za primorce..pa promjenite i ime

 8. N.e.v.e.n.k.o.

  Slažem se da Primorsko -goranska županija treba imati bolji odnos prema Gorskom Kotarru ali ne na štetu Platka, Primorja, Grobnika. Isto tako bi pojedini čelnici gradova i općina Gorskog kotara trebali izgraditi bolji odnos sa čelništvom Primorsko-goranske županije, naprimjer kao načelnici općina Brod Moravica i Skrada.

Komentari su isključeni.

%d blogeri kao ovaj: