gospodarstvo Grad Vrbovsko vijesti

BEZ NAJAVE: U Komunalcu digli cijenu grobne naknade, a digli si i plaće

Vrbovsko


Oglasi

VRBOVSKO – Ovih dana, Vrboščanima su stigli Komunalčevi računi za grobnu naknadu, uvećani za velikih 50%.

Iako se radi o godišnjoj naknadi, povećanje od nemalih 6 do čak 17 eura po uplatnici ovisno o veličini grobnog mjesta, razljutilo je mnoge korisnike te usluge, naše čitatelje, koji su nam se javili i izrazili nezadovoljstvo tim, u valu inflacije, još jednim lokalnim udarom na njihov džep.

Ljuti su i jer Komunalac, kojem plaćaju najskuplju uslugu odvoza smeća, sada diže i te cijene, a uz sve, kažu, o poskupljenju nikakve najave nije bilo, kao niti riječi obrazloženja uz uplatnice s većim iznosima, pa smo ih mi upitali – Zašto je došlo do povećanja grobne naknade?

Na upit poslan još u četvrtak, osim –  Zaprimili smo Vaš upit, odgovoriti ćemo u što kraćem roku, do objave teksta, a prošlo je punih tjedan dana, o poskupljenju grobne naknade, nismo dobili nikakav odgovor od osoba ovlaštenih za zastupanje vrboščanskog Komunalca.

I dok u Komunalcu smišljaju odgovor, iz službenih dokumenta sa njihove stranice to nenajavljeno povećanje planirali su još prošle godine. Tako u Financijskom planu za 2025. godinu stoji da cijene grobnih mjesta kao i naknade za grobna mjesta treba korigirati u 2025. godini kako bi ostvarili prihod 10 % veći od 2024. godine, uz obrazloženje da se cijene nisu neko vrijeme mijenjale, a trošak održavanja groblja je porastao.

A dok se korisnicima dižu cijene usluge bez ikakvog obrazloženja, u Komunalcu se dižu i plaće. U dva navrata početkom godine, zaposlenicima, njih 46 koliko broji to vrboščansko veliko gradsko komunalno društvo, plaće su narasle za ukupno 10 posto.

AUTOR: Nensi Tatar

FOTO: Nensi Tatar