kultura i zabava

Osamsto glazbenika iz 24 orkestra muziciralo u čast vrboščanskog DVD-a


 

Nastup PO DVD-a Valpovo

 

VRBOVSKO – Osam stotina vatrogasnih glazbenika iz 24 puhačka orkestra iz cijele Hrvatske jučer je vrboščansku školsku-sportsku dvoranu ispunilo zvucima limene glazbe. Bio je to 26. Susret vatrogasnih puhačkih orkestara Hrvatske koje je Vrbovsko ugostilo u sklopu ovogodišnjeg obilježavanja 120. obljetnice DVD-a Vrbovsko i 100. godina djelovanja vrboščanskog Puhačkog orkestra. Okupljeni glazbenici svečanu priredbu održanu u školskoj-sportskoj dvorani otvorili su skupnim muziciranjem državne i vatrogasne himne nakon čega su sudionike glazbenog susreta pozdravili domaćin, gradonačelnik Vrbovskog Željko Mirković i predsjednik Vatrogasne zajednice PGŽ-e Hinko Mance koji je došao u pratnji zapovjednika VZ PGŽ-e Slavka Gauša. Pozdravne riječi okupljenim uputio je ispred glavnog organizatora načelnik Hrvatske Vatrogasne zajednice Željko Popović koji je tom prilikom dao poseban pozdrav i čestitke domaćinima na visokoj obljetnici kao i zahvalu na pomoći u organizaciji i domaćinstvu. Ovo je, kazao je Popović, veliki i tradicionalni susret na kojem svake godine puhački orkestri iz cijele Hrvatske održe zajednički koncert a koji su gostovanjem u Vrbovskom ove godine kao prigodan dar poklonili vrboščanskom DVD-u i Puhačkom orkestru koji slave visoke obljetnice svoga rada i postojanja. Ispred domaćina Puhačkog orkestra DVD-a Vrbovsko okupljene je pozdravio i Šimun Dujmović koji je izrazio veliko zadovoljstvo što su ovu godinu kada slave 120. godina DVD-a i 100. godina orkestra dobili priliku ugostiti taj veliki glazbeni susret. Naše društvo i glazba kroz to stoljetno razdoblje imali su svoje uspone i padove no s ponosom možemo reći, istaknuo je Dujmović, da smo jedna od konstanti u našem Gradu koja svojim aktivnostima doprinosi našem društvenom životu. Na ovogodišnjem 26. susretu nastupili su puhački orkestri dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Valpova, Osijeka, Đakova, Orahovice, Malog Bukovca, Đurđevca, Predavca, Hrvatske Kostajnice, Ogulina, Bednje, Lobora, Križa, Marije Bistrice, Gornje Stubice, Špičkovine, Zaboka, Kašine, Velike Gorice, Otočca, Stankova, Gornjeg Desinca, Domagovića, Plešivice, Cvetkovića i Vrbovskog.

 

 

AUTOR: Nensi Tatar

FOTO: Nensi Tatar

OOsamsto glazbenika iz 24 orkestra muziciralo u čast vrboščanskog DVD-a
Gosti i njihovi domaćini
%d blogeri kao ovaj: