sport i školstvo

Prezentacija u Željezničkoj tehničkoj školi


Prezentacija ispitivanja električnih instalacija

MORAVICE – U Željezničkoj tehničkoj školi Moravice učenicima trećih i četvrtih razreda elektrotehničkog smjera održana je prezentacija ispitivanja električnih instalacija i električnih uređaja. Prezentaciju je održao Dražen Marković profesor elektrotehničke skupine predmeta sa opremom koju je srednjoj školi u Moravicama posudila tvrtka Elektrocentar Primorje iz Rijeke specijalizirana za područje protueksplozijske zaštite. Radi se o opremi velike vrijednosti koju si naša škola nemože priuštiti međutim zahvaljujući suradnji sa tom riječkom tvrtkom našim učenicima je uz onaj teorijski dio i vizualno prezentirano kako se ta instalacija ispituje i što se sve može napraviti sa tim instrumentima. Inače je to dio nastavnog programa za učenike trećih razreda za predmet električne instalacije i električni strojevi no priliku smo iskoristili i prezenatciju napravili i učenicima četvrtih razreda, kazao je Marković ističući da će se takva suradnja sa riječkom tvrtkom i u idućim godinama nastaviti a u planu je i izlazak na teren i obilazak kako bi se učenici bolje upoznali sa radom tih instrumenata.

AUTOR: Nensi Tatar
FOTO: Nensi Tatar

%d blogeri kao ovaj: