sport i školstvo

NA ZAVRŠNOM NATJECANUJU OSNOVNIH ŠKOLA HRVATSKE OSTVAREN ODLIČAN REZULTAT: Šahistice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko postale viceprvakinje Hrvatske

Šahistice

VRBOVSKO – Na Završnom natjecanju osnovnih škola Hrvatske, koje se prošli vikend održalo u Poreču, šahistice Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko osvojile su 2. Mjesto odnosno postale su viceprvakinje Hrvatske. Do svoje nove medalje uspješne šahistice prošle su niz kvalifikacijskih natjecanja od Prvenstva Primorsko-goranske županije, Finala prvenstva Primorsko-goranske županije i Poluzavšnog prvenstva osnovnih škola. Na Državnom prvenstvu u Poreču za srebro su se izborile Arijana Burić, Ivona Krajačić, Dorotea Žuteg, Jasna Obajdin, Leona Krajačić i Magdalena Osojnički a za školski šahovski klub bilo je to 11 prvenstvo osnovnih škola Hrvatske na kojima su učenice do sada osvojile 7 zlata, 3 srebra i 1 broncu. Uz šahistice uspješni su i dečki koji su za klub u svojih 5 nastupa osvojili 2 zlata, 1 srebro i 2 četvrta mjesta.

AUTOR: Gorske novosti