Celje 2018

Slavica Mrkić Pajnić

DELNICE – Goranska atletičarka Slavica Grgurić Pajnić još je jednu sportsku godinu  uspješno završila osvajanjem medalja na Balkanskom prvenstvu. U kategoriji W 60 plus u disciplinama bacanja kugle i diska osvojila je zlatne medalje i titulu prvakinje Balkana a u disciplini bacanja koplja bila je srebrna. Na prvenstvu održanom na stadionu Kladivar u Celju u Sloveniji učestvovali su veteranski atletičari u svim dobnim skupinama i atletskim disciplinama, članovi reprezentacija iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Grčke, Mađarske, Crne Gore, Rumunjske, Slovenije, Srbije, Turske, Italije i Hrvatske. Grgurić Pajnić nastupila je za hrvatsku reprezentaciju koju je predstavljalo 59 atletičara iz raznih atletskih klubova a koji su u muškoj konkurenciji osvojili 20 zlatnih, 11 srebrnih i 16 brončanih medalja i u ženskoj 14 zlatnih, 8 srebrnih i 10 brončanih medalja. Goranskoj atletičarki bio je to šesti uspješni nastup na prvenstvu Balkana za koji ističe – Zadovoljna sam rezultatima s obzirom da nisam imala adekvatne treninge iz objektivno- subjektivnih razloga, ali očito fizička svekolika pripremljenost sa moje strane, bila je dostatna za još jedan veliki uspjeh u mojem  četrdesetgodišnjem sportskom životu. Bilo je ponosno stati na postolje i primiti te medalje kao članu Hrvatske reprezentacije, kaže Grgurić Pajnić te dodaje da sport, kao način i stil života, svakako daje mogućnosti i za takva ostvarenja. U bacanju koplja osvojila je srebrnu medalju, zlatna je pripala Turskoj reprezentativki Sonmez Kamuran a bronca Vesni Musulin klupskoj kolegici iz AK Kvarner Rijeka. U bacanju diska osvojila je zlato, drugo mjesto zauzela je Dineva Milen iz Bugarske a treća je bila Janetzka Alev iz Turske. U bacanju kugle Grgurić Pajnić bila je također zlatna, drugo mjesto osvojila je Dineva Milena iz Bugarske a broncu Nikolova Stefanka iz Bugarske. Tijekom ove godine Slavica Grgurić Pajnić primila je nagradu Sportske zajednice Grada  Delnica za najuspješniju veteranku za sportsku 2017. godinu za koju je dobila nagradu i od kluba AK Kvarner iz Rijeke.

AUTOR: Gorske novosti