Patricija Urbanc_testo mjesto finalne voºnje svjetskog prvenstva u µvicaskoj

Patricija Urbanc

DELNICE – Delnička sanjkašica Patricija Urbanc imala je uspješan nastupu na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Grindelwaldu u disciplini sanjkanja na kotačima. Probivši se kroz kvalifikacije u finalnoj vožnji Patricija je sa vremenom 01:02,58 osvojila šesto mjesto, ostvarivši pritom prosječnu brzinu od 74 km/h na stazi dugoj 803 metra i prosječnim nagibom od 10%. Četrnaestogodišnjoj Patriciji inače članici sanjkaškog kluba „Prepnek“ iz Delnica bio je to debitantski nastup u seniorskoj kategoriji. Na tom Svjetskom prvenstvu, mlada hrvatska reprezentativka Patricija nastupila je u kombiniranom hrvatsko-njemačkom timu sa njemačkim reprezentativcima Pascalom Nöltner  i Nikom Hörth koji je u natjecanju za Kup nacija osvojio šesto mjesto ostavivši iza sebe timove Slovenije i Italije. Patricijino 6. mjesto u debitantskom seniorskom nastupu, predstavlja najvredniji ostvareni rezultat u ljetnom obliku sanjkanja, kazao nam je njen trener Ivica Urbanc ističući da hrvatsko sanjkanje na prirodnim stazama do sada na svjetskim prvenstvima nije zabilježilo nastup, tako da ovaj povijesni iskorak nagovještava veću prepoznatljivost ovog sporta u Hrvatskoj.

NÖLTNER Pascal_URBANC Patricija_HÖRTH Niko_CRO-GER tim zavrtio na testom mjestu u Kupu nacija

AUTOR: Gorske novosti